Sarımsaklı

Sarımsaklı

Sarımsaklı, Ayvalık’ın, Küçükköy beldesine bağlı olmasına rağmen kusursuz plajları ve turistik değeri nedeniyle çevresindeki tüm bölgelerin önüne geçmiş durumda. Yerli, yabancı pek çok turistin ilgi gösterdiği belde, her sene yaz ayları boyunca oldukça hareketleniyor. 

Altın rengi, ince kumlu plajların, turkuaz rengi, berrak denizle birleştiği tatil beldesine Ayvalık'tan şehir içi ulaşım imkanlarıyla kısa sürede ulaşmak mümkün. Eskiden Rum evlerinin inşasında kullanılan sarımsak taşının çıkarıldığı bölge olduğundan Sarımsaklı ismini alan belde, aynı zamanda insan sağlığı için yararlı kumların bulunduğu plajlara sahip. 

Restoranların, kafelerin, yazlıkların ve otellerin bir arada sıralandığı Sarımsaklı’nın merkezinde yer alan Tunan Motel, sahil şeridinin başlangıcında konumlanmış durumda ve plaja birkaç adım uzaklıkta. Plajıyla beraber açık bir yüzme havuzu da bulunan tesis, tatilleriniz için gerekli olan tüm detaylara sahip. Yarım pansiyon anlayışıyla hizmet veren Tunan Motel, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri servis ediyor.

Sarımsaklı'daki tatiliniz süresince serinlemek ve güneşlenmekle beraber çevre aktivitesi olarak Ayvalık'ın merkezinde dalış yapabilir, Cunda'da Girit ve Ege Mutfağı'na özgü lezzetleri tadıp, tarihi taş sokakları ve evleri gezebilir, Şeytan Sofrası'nda büyüleyici ada manzarasına ve gün batımına tanıklık edebilirsiniz.